Silna depresja u 29-latki

witam!Potrzebuję rady;mam depresję,chyba silną.Byłam U psychiatry który Zapytał czy mam myśli samobojcze,czy planowałam jak to zrobić nie mogłam powstrzymać Emocji,oczy wypełniły mi się łzami i ledwo Powstrzymałam się żeby nie uciec.Odstawiła mi leki i dała skier.do szpitala.Nie mogę iść do szp.bo pracuję,mam dzieci.Trwam i walczę o każdy dzień ale b.mało jem,mam zawroty głowy i mdłości.Sypiam po4godziny.Jak mam zyc Nie biorąc nawet nic na sen?Co zrobić,gdzie iść gdy szpital całkowicie wykluczam

Jeśli nie chce Pani iść do szpitala trzeba koniecznie wrócić do psychiatry i poprosić o kontynuację leczenia ambulatoryjnego. Wiem, że termin wizyty może być odległy, więc warto poprosić o pomoc lekarza pierwszego kontaktu. W jego kompetencji leży włączenie doraźnego leczenia przeciwlękowego, podania leków nasennych.
Depresja jest chorobą uleczalną. Trzeba tylko trochę cierpliwości i wiary, że cierpienie się wkrótce skończy.

Witam,
jeżeli nie chce Pani udać się na dzienny oddział może warto porozmawiać z lekarzem prowadzącym o innych formach leczenie np. oddział dzienny, grupa terapeutyczna itp. Zanim dostanie się Pani do lekarza psychiatry można poprosić o cos na sen lekarza pierwszego kontaktu. Zachęcam również do rozpoczęcia psychoterapii. Farmakoterapia jest potrzebanw pierwszym okresie leczenia, gdy objawy są dość silne. Leki działają jedynie na objaw. Psychoterapie pozwala poznać przyczynę występowania zaburzeń.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl