Silna nadwrażliwość po wybielaniu zębów

Witam,wczoraj miałam wybielanie zębów metoda lampową(Phillips zoom) 4x po 15 min naświetlania. Wszystko było w porządku z nadwrażliwościa do czasu założenia nakładek wypełnionych preparatem night white, wszystko dostałam od dentysty. Trzymałam je 6h na zębach . Ból nie do opisania. Zęby wszystkie zdrowe. Odezwała się ostra nadwrażliwość. Moje pytanie brzmi. Czy stosowanie tych nakładek jest konieczne? Mimo że jestem zadowolona z samego efektu po lampie..

Witam wybielanie nakładkowe ma za zadanie utrzymywać efekt wybielania lampą, ale jeśli występuje bardzo duża nadwrażliwość, to proponuję zrobić przerwę w wybielaniu na kilka dni, a do nakładek nałożyć preparat do fluoryzacji kontaktowej np. Elmex żel na 15-30 minut, po którym należy tylko wypluć nadmiar. Nie płukać ust i powstrzymać się od jedzenia i picia przez 2 godziny. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
normalnie, jeżeli jest Pani zadowolona z uzyskanego koloru, nie musi Pani stosować nakładek. Można je użyć po jakimś czasie do poprawienia efektu. W tej chwili ważne jest, żeby ustała nadwrażliwość ponieważ potrafii być bardzo silna. Dlatego proszę stosować się do zaleceń lekarza, unikać kwaśnych, słodkich potraw. Można też zastosować specjalne żele leczące nadwrażliwość. No i oczywiście tzw. "białą dieta" czyli proszę nie jeść barwiących zęby pokarmów.