Silna nerwica a zaburzenia koncentracji i nauki

Witam.czy silna nerwica moze wpkywac na koncentracje i nauke?w czasie nauki wystepuje gonitwa mysli,brak koncentracji,brak pamieci?czytanie czegos i powtorki powiduja jeszcze gorsze spustoszenie.Wystepuje tezyczka,nerwica nie byla leczona 15 lat.(przez te lata to bylo okropnie z pamiecia,objawy somatyczne dolaczyly sie)jak temu zaradzic?

Tak, nerwica może wpływać na koncentrację i zdolność zapamiętywania. Tego problemu nie rozwiąże Pan drogą elektroniczną. Warto udać się do psychologa lub psychiatry w celu ustalenia odpowiedniego leczenia. Może Pan znacząco poprawić jakość swojego życia.

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zaproponować odpowiednią formę / metodę leczenia dla Pana (psychoterapia i/lub farmakoterapia). Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Tow. Psychiatrycznego wg miejscowości.