Silna nerwica i depresja oraz zaburzenia oddychania

Witam. Mam 18 lat.Choruję na silną nerwicę.podchodzącą pod depresje.Obecnie nie biorę leków.Od pewnego czasu mam problem ze złapaniem głębokiego oddechu.Czasami, dopiero za którymś podejściem udaje mi się złapać oddech,aż boli mnie w klatce piersiowej.Ostatnio zauważyłam również,że kłuję mnie/boli serce.Zauważam to głównie w sytuacjach stresowych. Dodatkowo,mam niskie ciśnienie i przyspieszone bicie serca.2 miesiące temu robiłam EKG i nic nie wyszło.Boję się.Do jakiego lekarza powinnam się udać?

Proszę Pani,
Jeśli badania np. lekarza pierwszego kontaktu, a także te badania, które on zleci nie wykażą nieprawidłowości, to najprawdopodobniej te doznania są wywołane czynnikami psychologicznymi. Jeśli te doznania przeszkadzają Pani, dobrze byłoby udać się do psychologa lub psychiatry na konsultację.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski