Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silna nerwica i depresja oraz zaburzenia oddychania

Witam. Mam 18 lat.Choruję na silną nerwicę.podchodzącą pod depresje.Obecnie nie biorę leków.Od pewnego czasu mam problem ze złapaniem głębokiego oddechu.Czasami, dopiero za którymś podejściem udaje mi się złapać oddech,aż boli mnie w klatce piersiowej.Ostatnio zauważyłam również,że kłuję mnie/boli serce.Zauważam to głównie w sytuacjach stresowych. Dodatkowo,mam niskie ciśnienie i przyspieszone bicie serca.2 miesiące temu robiłam EKG i nic nie wyszło.Boję się.Do jakiego lekarza powinnam się udać?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Ile papierosów szkodzi?

Palenie papierosów prowadzi do m.in. zawału serca, raka płuc, miażdżycy, udaru mózgu i astmy. Niektórzy, nie chcąc całkiem rezygnować z palenia, zastanawiają się czy istnieje bezpieczna dla zdrowia ilość wypalanych papierosów? Wątpliwości rozwiewa prof. dr hab. Wojciech Drygas.

Proszę Pani,
Jeśli badania np. lekarza pierwszego kontaktu, a także te badania, które on zleci nie wykażą nieprawidłowości, to najprawdopodobniej te doznania są wywołane czynnikami psychologicznymi. Jeśli te doznania przeszkadzają Pani, dobrze byłoby udać się do psychologa lub psychiatry na konsultację.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Psycholog, terapeuta i coach. Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy