Silna nerwica lękowa, hipochondryczna

Mam silną nerwicę lekowa,hipohondryczna.Potrafię wmówić sobie wszystkie nowotwory.Znam wszystkie objawy.Terapia nie przynosi efektow.Boje się i życie dziecka.Mój synek 3 lata jest bardzo aktywny.Zdrowo rośnie,nie choruje.Codziennie sprawdzam mu węzły chłonne gdyż gdy pod koniec dnia jest bardzo zmęczony dostaje lekkiej gorączki 37,5. Pediatra mówi ze to wina zmęczenia gdyż jest energiczny i nie śpi w dzień już.W Internecie piszą ze to nowotwór lub białaczka.Nie śpię po nocach :(Boje się ; (

Dzień dobry,

Niewiele Pani pisze nt terapii stąd trudno odnieść się do Pani postu (jak długo się Pani leczyła ? w jakim nurcie ? gdzie ?).
Podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia, a czasem wspierająco stosuje się leczenie farmakologiczne. Jeżeli leczyła się Pani w formie ambulatoryjnej, być może warto rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym w którym stosowana jest psychoterapia ?

Dzień dobry!

Z jakiej psychoterapii Pani korzysta? W jakim nurcie? Od jak dawna? W jaki sposób ocenia Pani, że psychoterapia nie przynosi efektów? Co musiałoby się wydarzyć, zmienić w terapii, aby stwierdziła Pani, że jest bardziej pomocna niż obecnie?

Czy korzysta Pani z leczenia psychiatrycznego i farmakologicznego?

Pozdrawiam!

Dzień dobry, najlepszą metoda leczenia nerwicy jest psychoterapia. Pisze Pani, że terapia nie przynosi efektów - jak długo jest pani w terapii? Psychoterapia jest procesem długotrwałym, w przypadku zaburzeń nerwicowych może trwać 2-3 lata, lub w przypadku zaburzeń osobowości nawet dłużej. W tym momencie może pani skorzystać z farmakoterapii następnie zachęcam do podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam.