Silna nerwica oraz ucisk w klatce piersiowej

witam mam problem z nerwami mam silną nerwicę zaciska mi nerwy ,również mnie zaciska w klatce piersiowej ,pulsuje mnie pod sercem ,jak biegam to po wysiłku czuje jak mi by aorta miała pęknąć , nie wiem co mam robić boję się że będę miał zawal

Witam,
rozumiem problem. W zaburzeniach lękowych często odczuwamy bardzo silny niepokój w związku z jakimś objawem z określonego miejsca w ciele. Nie mam zamiaru umniejszać problemu rozumiem jak bardzo dotkliwe mogą być takie dolegliwości, jak duży stres powodują. Jednak jest pewna zależność, którą można przerwać. Wiem, że takie objawy mogą mieć wręcz traumatyczny wpływ na Pana stan psychiczny. Dlatego gorąco zachęcałabym do konsultacji u psychologa. W pierwszej kolejności warto byłoby przełamać tą traumę w drugiej w drugiej pracować nad interpretacją objawów płynących z ciała. Często w zaburzeniach lękowych, u osób skądinąd wrażliwych na sygnały płynące ze swojego ciała, mamy do czynienia ze zbyt nadmierna interpretacja tych objawów. To także sytuacja w pewnym sensie naturalna, to znaczy naturalny i zrozumiały jest mechanizm powstania takiego stanu. Jednak w momencie w którym zaczyna utrudniać życie warto starać się nad tym pracować. Mam nadzieję, ze choć nieco przybliżyłam temat. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań czy wątpliwości, czy gdyby Pan zwyczajnie potrzebował wsparcia, zachęcam do bezpośredniego kontaktu. Pozdrawiam.