Silna nerwica u samotnej matki

8 lat temu zostalam samotna matka.Od tamtej pory nic mi sie nie uklada.Syna wychowywac mi bardzo ciezko.Potrafi mnie nawet kopnac.Rodzina zamiast wspierac ocenia to zle tamto zle.Do tego mam nerwice i to silna.Boje sie co bedzie dalej.Psychoterapia tez mi nie pomogla po 4 latach.Planuje wizyte u psychiatry,ale czy to cos pomoze...?

Witam.
Tak, jak najbardziej może pomóc. Dobrze by było, żeby trafiła Pani do psychiatry, który też jest psychoterapeutą lub który współpracuje z taką osobą. Proszę się nie zniechęcać do psychoterapii. W Pani sytuacji warto skorzystać z pomocy.
Pozdrawiam
KN

Dzień dobry
Zachęcam Panią do asertywnego podejścia do syna, tzn. jeśli zachowa się źle - musi ponieść konsekwencje, np. odbiera mu Pani przywileje, jak zero TV czy zero internetu przez 2 dni itp.
Jeśli to, co mówi do Pani rodzina nie jest wsparciem, to lepiej się może z nimi nie dzielić kłopotami? lepiej jest porozmawiać z koleżanką.
Przydałaby się z pewnością wizyta u psychiatry / psychoterapeuty.
Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo siły i uśmiechu na twarzy :)
Łucja