Silna potrzeba skorzystania z toalety przed wyjściem z domu

Witam mam 16 lat i od jakieś pół roku musze koniecznie iść do toalety przed wyjściem do szkoły, spotkanie czy co kolwiek. Mam straszny lęk, że mi się zechce znowu a nie ma w pobliżu toalety a w szkole załatwiać się nie wypada. Dziękuje z góry za odpowiedz ułatwi mi to życie.
16 LAT ponad rok temu

Witam,
zainteresowało mnie zadanie: "musze koniecznie iść do toalety przed wyjściem do szkoły". Czy to znaczy, że zmuszasz się, a nie, że jest to twoja naturalna potrzeba? I co oznacza, że pójście do toalety-"nie wypada"?
Pomyśl z czym Ci się łączy chodzenie do toalet poza domom, czy wzbudza to w Tobie lęk, obrzydzenie?
Jeśli zaczynasz omijać te miejsca i napawają Cię strachem (np. ze względu na bakterie, groźbę zarażenia się czymś) , to mogą to być początki zaburzenia np.obsesyjno-kompulsyjnego. Nie zwlekaj z wizytą u psychologa, aby nie dać się mu rozwinąć.
pozdrawiam
Beata Jaszczak