Silne bóle głowy a fobia dotycząca HIV

Witam! Od ponad pół roku mam silne bóle głowy. Czasami dostaję również niespodziewanie dreszczy, zaburzenia koncentracji i widzenia. Wszystko sprowadza się do mojej fobii dotyczącej HIV. Niecałe 3 lata temu miałam ryzykowny stosunek, po 4 miesiącach przy okazji operacji miałam robione badania na obecność HIV - wynik negatywny. Jednak ciągle to za mną chodzi :( Miesiąc temu miałam robiony rezonans głowy MRI - wszystko ok. Jednak wmawiam sobie, że mogę mieć np zapalenie mózgu, a ciągle boli...

Dzień dobry!

Zawsze warto ponownie wykonać badania diagnostyczne, aby wykluczyć medyczne przyczyny trudności, np. choroby neurologiczne, zakażenie itp. Jeśli jednak kolejne badania potwierdzają dobry stan zdrowia medycznego, proszę osobiście skonsultować się z psychologiem, aby porozmawiać o charakterze Pani lęków, napięcia emocjonalnego i sposobie radzenia sobie z nimi. Dolegliwości mogą mieć charakter psychosomatyczny, związek ze stanami nerwicowymi itp.

Pozdrawiam!