Silne bóle głowy, bóle podbrzusza, piersi oraz niechęć do jedzenia podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Jestem w 2 miesiącu brania tabletek antykoncepcyjnych Yell. W czasie pierwszego tygodnia 2 opakowania nie jestem do końca pewna czy połknęłam tabletkę (może to być związane z napięciem związanym z hormonami, dużą ilością wrażeń i problemami zdrowotnymi w tym okresie). Niestety w tygodniu poprzednim doszło do stosunku bez dodatkowych zabezpieczeń po czym wystąpiła miesiączka w czasie 4 dni bez hormonów. Po 3 dniach od felernego dnia nastąpiły silne bóle głowy, bóle podbrzusza i piersi i niechęć do jedzenia po czym po wzięciu tabletki przeciwbólowej wszystko wróciło do normy poza bólami piersi (tak jak w pierwszym miesiącu) oraz delikatnych krwawieniach w śluzie pochwowym. Nie minęły jeszcze 2 tygodnie od felernego dnia i po rozmowie z Panią ginekolog ona wykluczyła ciążę i zapewniła, że to normalne efekty brania tabletek. Męczy mnie nadal ten temat, dlatego zgłosiłam się o pomoc. :)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Kwestia połknięcia tabletki powinna być możliwa do rozwikłania na podstawie liczby tabletek, które pozostały Pani w opakowaniu. Jeśli pominęła Pani tabletkę, to powinna ona pozostać w blistrze. Tabletka pominięta w pierwszym tygodniu danego opakowania jest stosunkowo najbardziej "niebezpieczna", jej pominięcie może prowadzić do ciąży. Pomimo wszystko, szansa na zajście w ciążę przy założeniu pominięcia tej tabletki jest minimalna. Obecnie jest zbyt wcześnie by wykonać test ciążowy. Proszę go wykonać w dwa tygodnie po odbytym stosunku, a najlepiej jeszcze nieco później. Z czasem, wraz z kolejnymi opakowaniami, te delikatne krwawienia i być może również inne objawy podczas przyjmowania tabletek powinny ustać. Jeśli jednak stwierdzi Pani, że źle znosi tabletki antykoncepcyjne, to proszę rozważyć zmianę metody antykoncepcyjnej na inną niż hormonalna.

Pozdrawiam serdecznie!