Silne bóle głowy, drętwienie rąk, zaburzenia widzenia, nudności a konieczność operacji

Objawy: Silne bóle głowy, drętwienie rąk, zaburzenia widzenia, nudności, mrowienie szczytu głowy W CT: tłuszczak z drobnym zwapnieniem w stropie tylnej części komory III o wym. 8 mm/11 mm/5 mm. W MR: poniżej płata ciała modzelowatego zmiana o wym. 15/12/7 mm (podejrzenie tłuszczaka). MR odcinka szyjnego: całkowite zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Na poziomie C5-C6 centralna przepuklina krążka, zmiany nie powodują ucisku Czy operacja jest konieczna, czy można endoskopowo?

Proszę porozmawiać z Neurologiem, któy Pania zna i leczy!
Konsultacja z Neurochirurgiem bardzo wskazan
Konieczna kompleskowa ocena kliniczna, neurologiczna, a nie tylko ocena zmian w MRI

witam serdecznie,
badanie CT i NMR są tylko badaniami dodatkowymi, dla dalszych decyzji konieczna jest znajomość Pni stanu neurologicznego; najlepiej przedyskutować wątpliwości z prowadzącym neurologiem i skonsultować się z neurochirurgiem
pozdrawiam
mgj