Silne bóle głowy i nudności a migrena

witam, ostatnio cierpię na mocne bóle głowy. ból jest silny i może utrzymać się przez kilka godzin , w tym czasie ciężko jest mi funkcjonować,w sensie skupić na pracy ,mam nudności. dodam że wyniki badań mam dobre ,oraz tomograf głowy też bez zarzutu. gdyż lekarz zlecił takie badanie .na migrenę to nie wygląda , ponieważ nie mam światło wstrętu ,,chyba że to jakaś inna odmiana . ból nie zawsze jest codziennie , czasem są tygodniowe przerwy .ból przeważnie zaczyna się popołudniem ,lub wieczorem

Proszę omówić szczegółowo charakter dolegliwości z lekarzem specjalistą.
Zdecydowanie na podstawie opisu należy rozważyć obecność migreny.Nie zawsze musi być obecna aura ,aby postawić takie rozpoznanie.
Proszę prowadzić kalendarz i notować napady bólu.Zastanowić się ,czy ich obecność nie ma związku z miesiączką.
Wszystko to ułatwi specjaliście rozpoznanie i wówczas odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam ciepło

o złożony problem, najpierw starałbym się ustalić z czym mamy do czynienia tzn czy jest to objawowy ból głowy czy innej natury - jest ich wiele: Ból głowy Hortona, napieciowy ból głowy, ból głowy naczynioruchowy, ból głowy Łucji Frey itd. Stosuje się cłą konstelację leków , jedne z nich zapobiegają napadom bólu a inne przerywają napad bólu i tu preferowane są SUMATRYPTANY a nie zwykłe leki przeciwbólowe .Należy skontrolować EEG, NMR i przybyć do mego gabinetu Serdecznie pozdrawiam Jerzy Bajko neurolog, neurochirurg bajko1@wp.pl Ciekawe jest też działanie na receptor wapniowy - leki modulujące ten receptor zapobiegają napadom migreny - jeżeli to jest migrena lub ból głowy naczynioruchowy