Silne bóle głowy podczas biegania i ucisk w skroniach u 27-latka

Mam silne bóle głowy, które pojawiają się podczas biegania. Objawiają się silnym uciskiem na czubku głowy i w skroniach. Wydaje mi się jakby w głowie podnosiło się ciśnienie. Ciśnienie po bieganiu (mierzyłem raz) jest w normie. Miałem też robiony rezonans, który wyszedł prawidłowo (tylko małe problemy z zatokami). Mam kłopoty z karkiem, czasem coś w nim "strzela". Sporadycznie też odczuwam silny, chwilowy ból z tyłu głowy, tak jakby nagle napłynęło do niej mnóstwo krwi i miała wybuchnąć.

Jeżeli był Pan u lekarza i po badaniu i wywiadzie nie stwierdził on p/wskazań do aktywności fizycznej to może ją Pan kontynuować.
Ponieważ w badaniach stwierdzono stan zapalny zatok należy go wyleczyć.
A może krótkotrwale odstąpić od biegów i zobaczyć jak Pan się będzie czuł

Pozdrawiam