Silne bóle głowy utrudniające sen

Witam. Jakiś czas temu wystąpił u mnie bardzo silny ból całej głowy, było to w nocy aż się obudziłam. Ból utrzymywał się przez tydzień, nasilał się przy zdenerwowaniu, lecz z dnia na dzień zmniejszał się. Do tego odczuwam jakbym miała zdrętwiały kark szczególnie po wstaniu rano. Aktualnie nie boli mnie głowa ale czasem czuję jakbym miała ciężką głowę i takie mrowienie z tyłu głowy i okolicy karku a także gdy za szybko wstanę mam czarno przed oczami. Trochę pobolewają mnie plecy. Co to może być?

Milena Lubowicz

Dolegliwości te mogą mieć podłoże emocjonalne i być związane z napięciem i zdenerwowanie. Mimo to myślę, że należałoby udać się do neurologa, żeby ocenił czy są jakieś zmiany somatyczne.
Pozdrawiam