Silne bóle klatki piersiowej i pleców

Mam 38 lat. Od kilkunastu miesięcy mam silne bóle w plecach i klatce piersiowej, towarzyszy temu ból serca, całej głowy, karku silne przemęczenie, przesilenie w nocy i w dzień mam trudność z oddychaniem, jakby blokowało mnie coś od wewnątrz w głowie, przewlekły kaszel, świszczenie od oskrzeli lub płuc trudności z zasypianiem, wstaję rano potwornie przemęczony, przesilony jakbym całą noc fizycznie pracował. EKG nic nie wykazało, prześwietlenie płuc też nic nie wykazało, badania podstawowe krwi są dobre, a uciążliwe bóle nie przechodzą. Nie pozwala mi to normalnie funkcjonować w codziennym życiu, bo przesilenie jest tak bardzo uciążliwe, że gdy wstaję wcześnie rano do pracy, potwornie boli mnie głowa, żołądek. Serce tak potwornie mi wali, jakbym maraton przebiegł.

Nie mogę nic jeść, mam wstręt pokarmowy. Cokolwiek zjem, to wmuszę w siebie. Wychodząc z domu, jadąc do pracy w autobusie czy tramwaju odczuwam drżenie całego ciała, tułowia, rąk, nóg. Ból głowy jest tak duży, jakbym miał wylew dostać i ból w klatce piersiowej. Proszę o odpowiedź na moje dość długie i zawiłe pytanie. Do jakiego lekarza specjalisty mam się udać, aby mi doradził jakie badania mam sobie wykonać, zrobić, aby można było tę dolegliwość całkowicie wyeliminować? A przede wszystkim pozytywnie leczyć. Proszę o kontakt. Dziękuję.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Opisane dolegliwości mogą sugerować zaburzenia z wielu stron ale myślę, że główną przyczyną bólu pleców mogą być nieprawidłowości ze strony kręgosłupa. Często stwierdzane u pacjenta dyskopatie, przepukliny międzykrążkowe lub inne zwyrodnienia mogą dawać silne bóle które promieniują do kończyn górnych, klatki piersiowej, karku, kończyn dolnych, pośladków i innych obszarów ciała.

Uważam, że warto zacząć od prześwietlenia kręgosłupa i z wynikiem badania udać się do ortopedy, który zaleci odpowiednie postępowanie.

Skierowanie na prześwietlenie otrzyma Pan od lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam!