Silne bóle po usunięciu pęcherza moczowego i chemioterapii

Witam-sprawa dotyczy mojego męża. 4 m-ce temu usunięto mu pęcherz moczowy G-3. Otrzymał 2 chemie - z uwagi na temperaturę oraz urosepsę od 3 tyg. ma przerwę. W nerce wykryto płyn-lekarz proponuje na czas chemii założyć worek do nerki. Mąż ma często bóle które są nie do wytrzymania. Bardzo proszę o radę , czy te bóle mogą być spowodowane przerzutem? USG i Tomografia nic nie wykazały. I czy powinien zgodzić się na dodatkowy worek. Dodam ,że miał usunięte 10 węzłów. Dziękuję

Lek. Artur Jeliński Urolog

Mysle ze to jedyne rozsadne postepowanie w tej sytuacji.Wprzebiegu leczania moze dojsc do zwezenia moczowodu (zarowno po samej operacji jak i po chemioterapiiProponuje zalozenie nefrostomii moze to uchronic nerke przed uszkodzeniem apacientwa pozbawic bolu