Silne bóle żołądka na zmianę z bólami pod prawą łopatką u 58-latki

Witam mam takie pytanie moja tesciowa 58 lat od ok pół roku miewa straszne bóle żoładka. Bol pojawia sie po ok 1, 2 godz po jedzeniu albo po kawie.w tym czasie ma mdłości i jak spowoduje wymioty palcem to troche czuje ulgi albo bol mija calkowicie zależy ile zwroci. W czasie kiedy żoładek przestaje bolec to odczuwa ból pod prawą łopatką nigdy nie są te bóle jednocześnie. Miała dawno temu usunięty woreczek i czasem czuje żółc w przełyku poza tym żadnych dolegliwości co to może być?pozdrawiam

Michał Springer

Witam. Opisywane objawy mogą być skutkiem różnych stanów chorobowych (np. choroba refluksowa, choroba wrzodowa żołądka i inne). Bez zbadania, zebrania dokładniejszego wywiadu i wykonania badań dodatkowych nie jest możliwe postawienie dokładniejszej diagnozy. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który po wykonaniu ww. czynności, będzie mógł w pełniejszym stopniu pomóc teściowej. Pozdrawiam.