Silne i nagłe bóle po lewej stronie mostka

Witam. Mam 22 lata i od jakiegoś czasu miewam bardzo silne, nagłe bóle po lewej stronie mostka, promieniujące do łopatki. Towarzyszy temu drętwienie lewej ręki i ból ramienia. Ból jest bardzo silny, trwa ok. godziny zwykle. Raz utrzymywal się przez cały dzień i zmusił mnie do pozostania w łóżku. Występuje on zwykle kiedy jestem zmęczona i w czasie wysiłku fizycznego. Mam też obrzękniete kostki i dłonie, duszności, które często wybudzają mnie w nocy (wtedy mnie też kłuje serce) i ogólnie ciągle jestem zmęczona i słaba, mam skłonność do omdleń, itd. Podczas takiego “ataku bólu“ nie mogę podnosić rąk w górę, ani dźwigać, śmiać się czy głębiej oddychać, bo wtedy ból jest nasila się nie do zniesienia. Mam też niskie ciśnienie tętnicze - bez kawy to tak 90/60, zwykle. Bardzo mi ten ból przeszkadza i martwi, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o sugestię co to może być i co do dalszej diagnostyki. Dodam jeszcze, że mam od 3 lat anoreksję bulimiczną, natomiast moje BMI jest wysokie aktualnie - 18, wcześniej było 14. Od kiedy przytyłam codziennie wymiotuję i to dość sporo. Staram się schudnąć znowu i pomimo, że bardzo mało jem to tyję i właśnie mam te obrzęki. Byłam też u lekarza i ekg spoczynkowe wyszło prawidłowo, ale wtedy nic mnie nie bolało.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z kardiologiem. Być może wskazane będzie wykonanie próby wysiłkowej.