Silne krwawienie z odbytu

Jestem zaniepokojony. Od pewnego czasu kiedy się załatwiam pojawia się krew. Czasami jest jej tak dużo, że to wygląda jak krwotok. Muszla jest zupełnie czerwona. Miałem robioną kolanoskopie jelita grubego ale nic nie wykryto. Takie krwotoki podczas oddawania stolca pojawiają się co kilkanaście dni i trwają przez 2 do 3. Nic mnie nie swędzi w odbycie i nic mnie nie boli. 3 do 4 razy dziennie chodzę do toalety. Jestem po usunięciu woreczka żółciowego - kilka lat temu i nie stosuję diety. Proszę

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się ponownie do lekarza. Możliwe, że jest to wynik obecności choroby hemoroidalnej. Nie można jednak bagatelizować krwawienia. Konieczne jest aby wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi.