Silne lęki a ryzyko wystąpienia schizofrenii

Mam obawy, że moje stany psychiczne nie są w normie. Od kilku lat prześladuje mnie obawa, że inni znają moje myśli, że coś kombinują przeciw mnie śmieją się ze mnie. Przez dlugi czas utrudniało mi to kontakty z ludźmi ale odkąd poszłam na studia sytuacja ulega poprawie. Jestem bardziej pewna siebie. Jednak dalej raz na jakiś czas doświadczam silnych lęków, chociaż zdaję sobie sprawę, że nie mają one podstaw w realnym świecie. Kiedyś wymyślałam spiski. Czy to może być początek schizofrenii?

Dzień dobry,

Proszę udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie lekarz psychiatra zbada Panią i zaproponuje odpowiednią metodę/formę leczenia.
Lekarz może postawić diagnozę WYŁĄCZNIE w kontakcie osobistym, a nie przez internet.

Witam,
objawy o których Pani pisze, mogą występować w różnych zaburzeniach nie tylko schizofrenii.
Aby dokonać poprawnej diagnozy, konieczny jest osobisty kontakt z lekarzem psychiatrą.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

Witam, wygląda na to ,że poziom Pani lęku jest podwyższony i wymaga leczenia. Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą i psychoterapeutą w celu zdiagnozowania swego stanu psychicznego i rozważyć zaproponowane formy leczenia.Pozdrawiam