Silne lęki a samobójstwo w rodzinie

Od 2 msc. męczą mnie dziwne myśli,być może są one spowodowane tym,ze bliska mi osoba z rodzinny popełniła samobójstwo nie wiem,jestem wierzącą osobą,a boje się,że jakiś szatan mnie dotyka,bo mam myśli bluźniercze,myśli,że zrobie coś komuś,mamie,tacie,babci,psu,biorąc nóż boję się.Najwiekszy lęk nasila się w nocy.Boję się,że jak bedę miec dziecko to coś mu zrobie,bo takie myśli mnie nachodzą.Nie chce ich.Mam myśli,że może powiesze się,skocze z okna, a tak naprawde kocham życie i nie chce tego!

Witam Panią,
Bardzo współczuję straty.
Bywa tak, że tragiczne wydarzenia, jakim jest na pewno samobójcza śmierć bliskiej osoby, uruchamiają w nas trudne uczucia czy lęki.
Proszę o siebie zadbać w tym czasie żałoby. Może jest szansa porozmawiania z innymi członkami rodziny na temat przeżywania tego co się stało? Proszę też rozważyć skorzystanie z pomocy psychoterapeuty - pomoże on Pani w głębszym zrozumieniu tego co się z Panią dzieje i powrocie do równowagi.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska