Silne lęki w miejscach publicznych

Witam. Od pewnego czasu w miejscach publicznych, czy większych miastach odczuwam silne lęki. Jest to uciązliwe, ponieważ studiuję i dojazd do miasta jest dla mnie codziennością. W ciągu miesiąca miałam 3 napady lękowe. Gdy dojeżdżam do miasta od razu chcę wracać do domu, panikuję. Towarzyszą mi przy tym zawroty głowy, szybki oddech i drżenie nóg. Jak mam sobie z tym poradzić? Dokąd się udać? Jakie leki przyjmować ewentualnie w razie wystąpienia lęku?

Witam serdecznie,
Sytuacja, o której Pani opowiada musi być uciążliwa i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Najlepiej byłoby, gdyby wybrała się Pani na wizytę u psychologa/psychoterapeuty i porozmawiała na temat przeżywanych lęków. Będzie Pani w stanie odkryć ich podłoże i postarać się je zredukować (lęki).
Zapraszam na rozmowę,
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,

Opisane przez Panią objawy mogą sugerować zaburzenia lękowe. Tego rodzaju trudności mogą być wskazaniem do podjęcia psychoterapii nieraz w połączeniu z farmakoterapią. Ponieważ jednak pełna i rzetelna diagnoza nie są możliwe poprzez serwis internetowy, zachęcam, by umówiła się Pani do psychologa/psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry. Po kilku wizytach zapewne otrzyma Pani informację co Pani dolega i jakiego rodzaju leczenie byłoby najbardziej odpowiednie. Po pomoc może się Pani zgłosić do prywatnych gabinetów wymienionych specjalistów lub do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe. Podstawową i skuteczną formą pomocy w takich sytuacjach jest psychoterapia. Leki mają na celu ustabilizowanie nastroju i zmniejszenie odczuwania lęku. Nie rozwiązują natomiast problemów psychicznych, które doprowadziły do rozwoju fobii.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl