Silne powidoki w oku a nerwica lękowa

Witam Od jakiegoś roku zmagam się z nerwica lekowa. Raz lepiej raz gorzej. Przeszłam lekarzy jak wiadomo od neurologa po okuliste. Ale mam jedną rzecz, która mnie denerwuje. Mam olw Oki męty ale to nie problem, tylko silne powidoki i błyski od czasu do czasu. Nie muszę spojrzeć się bezpośrednio w strumień światła. Wystarczy że jestem w pomieszczeniu gdzie się pali lampka nocna albo jest słoneczny dzień i pojawiają mi się niebieskie lub pomarańczowe plamki które po jakimś czasie znikają. RÓWNIEŻ silne powidoki, wystarczy że na coś spojrzę na chwilę i już się odbija mi na jasnym tle i to dosyć długo. Miałam robione 2 razy badania dań oka przez specjalna lampę. Lekarz, powiedział że z siatkówka wszystko ok. Pierwsze badanie w grudniu ubiegłego roku ostatnie w kwietniu. Dlaczego tak się dzieje ze mam silne powidoki i błyski. Jaka może być tego przyczyna. Dziękuję za odpowiedź Magda

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. A oprócz badania okulistycznego miała Pani wykonywane badanie obrazowe głowy? Radziłbym skonsultować się z neurologiem ponownie.