Silne pragnienie wyłącznej relacji z drugą osobą oraz lęk przed pochłonięciem i porzuceniem

Witam, jestem zdiagnozowanym BPD. mam taki problem że mamsilne pragnienie wyłącznej relacji z drugą osobą i jednoczesny lęk dwojakiego rodzaju. Po pierwsze lęk przed „pochłonięciem” przez drugą osobę, a po drugie – lęk przed porzuceniem przez nią. Prowadzi to do stanu silnego napięcia emocjonalnego i nie wiem co zrobić zeby przestac tak robić. PS: mam terapie i mogę spytać terapeutki ALE PROSZE O PORADĘ TUTAJ.

Ma Pani bardzo dobry pomysł aby zapytać Terapeutki o swoje lęki. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Pani pytanie. Na pewno bardzo dobra będzie dla Pani psychoterapia. Wierzę, że gdy będzie Pani na nią chodziła regularnie i rozmawiała o swoich lękach zacznie Pani czuć się lepiej. Życzę wszystkiego dobrego.