Silne uderzenie żuchwą

Miesiąc temu miałam w domu wypadek uderzyłam się z całej siły żuchwą o stół i szyje i miałam na reku siniaka czy powinnam zrobić badania chociaż dobrze się czuję.

Jeśli nie ma dolegliwości i ograniczeń w ruchomości żuchwy ani zaburzeń w procesie żucia ani bóli zębów to można nic nie robić . Gdyby jednak kiedyś pojawiły się tzw strzelania w stawach żuchwowych lub bóle np. zębów należy przypomnieć sobie i stomatologowi ze taki uraz wystąpił.

Jeśli nie odczuwa Pani po tym uderzeniu silnych dolegliwości bólowych, nie ma obrzęku, "trzeszczeń" w zakresie uderzonej okolicy ciała to nie ma potrzeby diagnostyki. W razie wątpliwości trzeba w tej sprawie najpierw udać się bezpośrednio do lekarza.