Silne zawroty głowy z niewiadomych przyczyn

Witam mam 22 lata... od 3 dni mam bardzo silne zawroty glowy , nie wiem czym moze to byc spowodowanie , odzywianie nalezyte , zero przemeczenia czy stresu , cisnienie w normie , nie przypominam sobie zadnych urazow glowy w sensie stluczenia czy uderzenia , lecz zawroty sa i to bardzo uciazliwe objawiaja sie tym ze gdy jestem skoncentrowany na jednym pukncie jest wszystko wporzadku lecz tylko kiedy odwroce wzrok w inna strone jest tragedia... jakies rady ?

Witam. Opisane objawy są niepokojące i wymagają przeprowadzenia bezpośredniego badania lekarskiego. Proszę zgłosić się do lekarza poz.

Marta Mielniczuk

Definicją zawrotów głowy jest złudzenie ruchu kołowego własnego ciała bądź otoczenia. Przyczyny zawrotów głowy mogą być obwodowe, wynikające z uszkodzenia ucha wewnętrznego lub części przedsionkowej nerwu VIII lub ośrodkowe wynikające z uszkodzenia struktur mózgu. Pacjenci często jednak błędnie używają pojęcia zawrotów głowy dla stanów niespełniających definicji ruchu kołowego.
Najczęstszą przyczyną zawrotów głowy są łagodne położeniowe zawroty głowy.