Silny atak gorączki i dreszczy

Witam. W ub. wtorek miałem silny atak gorączki i dreszczy powyżej 39 stopni. Następnego dnia też gorączka wysoka. Do tego gigantyczny katar, lekki ból głowy, umiarkowany ból gardła, lekki suchy kaszeOd czwartku stan podgorączkowy cała dobę, poniżej 37 temp. spadła mi w piątek ale jeszcze wrócił stan podg. Dzisiaj pierwszy dzień z temp. poniżej 37 stopni ale bardzo jestem słaby, i senny. Czy miałem grypę czy przeziębienie? Czy mogę już iść do pracy czy lepiej skonsultować się z lekarzem?.

Tak wysoka temperatura jest często wynikiem grypy dodatkowo może na grypę wskazywać szybki rozwój choroby, jednak ciężko stwierdzić czy w Pana przypadku była to grypa czy przeziębienie.
Proszę pamiętać, że powikłania grypy mogą być niebezpieczne, więc warto chorobę 'doleczyć', zostając w domu.