Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silny ból brzucha i drętwienie kończyn a operacja przepukliny pachwinowej

Witam serdecznie.Silne bóle brzucha po dzwiganiu-chirurg rozpoznał u mnie przepuklinę pachwinową i stwierdził,że kwalifikuję się do operacji.Przepuklina jest mała, wyczuwalna pod skórą,sprawia duży ból ,szczególnie wieczorem-po zwykłych obowiązkach domowych,dochodzi do tego drętwienie nogi i pleców.Umówiłam z lekarzem termin operacji,lecz gdy zgłosiłam się do szpitala był inny lekarz i stwierdził,że przepuklina jest za mała żeby operować.Co mam teraz zrobić,co pan o tym myśli?Pozdrawiam .
KOBIETA ponad rok temu

Objawy niedokrwienia kończyn dolnych

Niedokrwienie kończyn dolnych to schorzenie, z którym często spotykają się chirurdzy naczyniowi. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jakie są objawy świadczące o tej dolegliwości.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Właściwie sytuacja w przypadku przepuklin przedstawia się następująco. Im wcześniej zaopatrzona jest przepuklina tym mniej późniejszych powikłań i łatwiejszy do przeprowadzenia jest zabieg. Warto udać się ponownie do swojego lekarza, który zlecił zabieg.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Przepuklina czy mała czy duża zawsze wymaga leczenia chirurgicznego. Im wcześniejsze stadium przepukliny tym zabieg łatwiejszy, niosący mniej powikłań i bezpieczniejszy dla pacjenta. Nie ma innej możliwości leczenia przepukliny tylko przez operację. Dziwi mnie stwierdzenie chirurga, że przepuklina u dorosłego człowieka jest zbyt mała, żeby ją operować.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy