Silny ból brzucha podczas badania przez lekarza

Gdy lekarz uciskał 11latce brzuch...chciała wstać, bo było jej niedobrze:(....gdy jej przeszło lekarz dalej badał, cała dłoń położył na różne miejsca brzucha, mocno uciskając, powiedziała, że ja to boli i już nie da rady. Po badaniu się skuliła i trzymała za brzuch. Czy może badanie tak boleć??? W domu, gdy położyła się na łóżko, jej mama pytała czy dalej ją boli, twierdziła, że po badaniu bardziej bolało. Jej mama ją uspokajała, gdy lezała pomasowała jej brzuch.

przykro mi ale badanie brzucha musi tak wyglądać... bo zakładam ze lekarz badał brzuch bo dziecko ten brzuch bolał...