Silny ból brzucha podczas drenażu ropnia wątroby

Dobry wieczór. Moja mama ma ropnia wątroby wielkości - 7 cm. Przez 2 tygodnie były podawane 3 różne antybiotyki, jednak bez skutku. W piątek został założony dren, który moja mama ma już 2 dzień jednak odczuwa bardzo silny ból całego brzucha, nawet oddychanie sprawie jej wielką trudność, największy jest ból gdy coś zje, czy to jest normalne przy drenowaniu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to normalne. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do chirurga.