Silny ból głowy, wymioty i drętwienie u 50-latki

w ciagu sekundy dostalam bardzo silny bol glowy, z tylu glowy na dole, wymioty, zdretwialy mi rece i nogi ze nie moglam wstac, tak ze 30 minut, teraz jest prawie ok, ale nie wiem co robic?

Szanowna Pani
W takim przypadku trzeba sprawdzić ciśnienie tętnicze krwi i ewentualnie wezwać pogotowie celem wykonania podstawowych wyników na SOR, pozdrawiam. Jeśli dolegliwości ustąpiły należy zgłosić się do lekarza poz celem skierowania na podstawowe badania i konsultację neurologiczną.