Silny ból jajników i kręgosłupa oraz gorączka

Witam. We wrześniu trafiłam do szpitala z silnym bólem jajników, kręgosłupa i gorączka 40 stopni, okazało się, że miałam torbiele, która pękła. W szpitalu stwierdzili, że miałam zapalenie pęcherza i wyszłam z niego po 4 dniach i leczeniu antybiotykiem ogólnym. Po wizycie prywatnej u zaufanego lekarza dowiedziałam się o pękniętej torbieli. Mój prawy jajnik był o wymiarach: 46X20mm a lewy: 27X23mm. W zatoce Douglasa było dużo płynu i skrzepy. Dostałam tabletki antykoncepcyjne Belera w celu leczenia hormonalnego. 27 grudnia byłam na wizycie kontrolnej, było wszystko dobrze. Wymiary prawego jajnika to 27X12mm o prawidłowej echostrukturze z tym, że lewy (27X16mm) był o mieszanej echostrukturze z torbielą endometrialną o wymiarze 15mm. Dostałam tabletki na nastepne 6 miesięcy i po tym czasie mam przyjść na konsulatacje. W tamtym tygodniu (niedziela, 13 stycznia) zażyłam ostatnią tabletkę opakowania a dzień później (poniedziałek, 14 stycznia) dostałam normalnie okres. W ten poniedziałek czyli po 7 dniach przerwy zaczęłam następne opakowanie. Jestem przy 3 dniu zażywania i dostałam krawienia. Jestem osłabiona, obolała i mam silne bóle głowy. Dodam, że w 1 dzień okresu nie miałam żadnych bóli przez cały dzień, dopiero wieczorem przy kąpieli dostałam silnego bólu lewego jajnika i utrzymywał się przez pare godzin. Na drugi dzień lekkie kłocie i ból krzyżów. Od tamtej pory nic mnie nie bolało i wszystko było dobrze do czasu dzisiejszego krawienia. Czy to normalne przy tabletkach lub torbielach? Czy powinnam udać się do lekarza? Dodam, że mam silną anemie i czy mogą to być również jej skutki?

Lek. Bartosz Domagała

Mogą być to skutki anemii ale anemia może być skutkiem tej sytuacji. Należy udać się do lekarza i wyjaśnić co jest wyjściowa przyczyna