Silny ból kręgosłupa lędźwiowego i wynik rezonansu magnetycznego
Witam,od około dwóch miesięcy mam straszny ból kręgosłupa lędźwiowego, przeszedłem szereg rehabilitacji,byłem w sanatorium i nic nie pomaga,jestem jak by przekrzywiony na lewa stronę a a z prawej jak bm miał wypuklenie.Miałem rezonans w dn.15.02.2014r.opis: Niewielka centralna pjm od L2-L3 do L5-S1 bez stenozy kanału kręgowego i bez ucisku struktur uk. nerwowego. Guzki schmorla L4,L5. Kanał kręgowy ze stożkiem rdzenia i ogonem końskim prawidłowe. Otwory międzykręgowe prawidłowe.Czemu boli?

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon