Silny ból pochwy podczas próby stosunku seksualnego

Witam Podczas próby współżycia z moim partnerem odczuwam okropny ból(rozrywający)dziewicą nie jestem. Fakt że mój pierwszy raz był 5lat temu i po 5 latach teraz chcieliśmy spróbować. Niestety nawet nie może wprowadzić członka ponieważ mnie tak boli. Przy cytologii wprowadzenie wziernika tez mnie bardzo boli. USG i cytologia jest ok. Co może być przyczyną? Dodam że probowaliśmy dwa razy i za pierwszym razem pochwa była bardziej nawilżona i mniej bolało, a potem mniej nawilzona i bardziej bolalo.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wykluczono u Pani podłoże organiczne, dlatego objawy, które Pani opisuje powinny być skonsultowane u seksuologa, ponieważ bóle te mogą występować na podłożu psychicznym. Podczas leczenia stosuje się psychoterapię oraz ćwiczenia polegające na wprowadzaniu rozszerzaczy do pochwy.
Pozdrawiam.

Witam.
Z racji iż wykluczono podłoże czysto fizyczne, musiałaby Pani zastanowić się nad emocjami które odczuwa Pani na myśl o współżyciu. Wszelkiego rodzaju obawy, strach przed niechcianą ciążą, niepewność czy nikt nie przeszkodzi Państwu podczas stosunku mogą prowadzić do tzw.pochwicy czyli skurczu mięśni pochwy do tego stopnia, że immisja (wprowadzenie) członka staje się wręcz niemożliwe. Inną kwestią może być niewłaściwa gra wstępna która trwa zbyt krótko. Proszę porozmawiać z partnerem o swoich preferencjach seksualnych, w razie suchości pochwy użyć lubrykantu, wybrać spokojne miejsce i spróbować się rozluźnić. Jeśli mimo wszystko próby stosunków zakończą się niepowodzeniem, proszę skorzystać z pomocy seksuologa.