Silny ból pod żebrami oraz biegunka i wymioty

Witam od poniedziałku czuje bardzo silny ból (raz jesr rwący raz jakby coś kłóło)z prawej strony pod żebrami ból promieniuje w górę w dół i aż do łopatki . kilka dni wcześniej miałam biegunke i wymioty,. Bardzo proszę o pomoc co to może być? dzis odebrałąm wyniki badań krwi: cholesterol całkowity - 220, 0; cholesterol HDL 52,0; cholesterol LDL -wyl. 139,600; triglicerydy 142,0 tyreotropina (TSH3) 4,560 bardzo proszę o pomoc

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ból o takiej charakterystyce może być związany z kamicą pęcherzyka żółciowego - wymagane jest wykonanie USG jamy brzusznej i konsultacja lekarska.
Zwracam uwagę na podwyższony poziom LDL oraz wysoką wartość TSH - wyniki należy skonsultować z lekarzem, który podejmie decyzję o ewentualnym leczeniu.