Silny ból w jamie ustnej u 5-latka

Pięcioletnie dziecko skarży się na silny ból w jamie ustnej nie chce jeść nic - twierdzi, że go boli policzki w buzi,dziąsła, śluzówka jest bardzo jasna. Dziecko jest drażliwe - bez powodu płacze , pod oczami ma t.zw. podkowy - jak po niewyspaniu.Lekarz stwierdził, że nic nie widzi - jak można dziecku pomóc. Może potrzebne są jakieś badania.

Jest kilka chorób wirusowych, które u dzieci powodują ból śluzówki jamy ustnej. Wszystkie powinny przejść same po maksymalnie 2 tygodniach. Stosuje się wyłącznie leczenie objawowe - leki znieczulające, p/bólowe, łagodną dietę. Jeśli objawy trwają dłużej najprawdopodobniej jest to co innego. Najlepiej zgłosić się do specjalisty stomatologii dziecięcej lub periodontologa. Być może konieczne będą dodatkowe badania.

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
www.vital-dent.pl