Silny ból w okolicy mostka, który nasila się przy głębokim oddychaniu

Witam. Mam 21 lat i mam silny ból w okolicy mostka, który nasila się kiedy nabieram głeboki wdech. Wystepuje on już od dłuzszego czasu i nie mam pojęcia dlaczego. Dodam że palę papierosy od dłuższego czasu, możliwe ze to jest też powodem. Co to może być? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście palenie papierosów może być przyczyną. Należy wykluczyć patologie w obrębie układu kostnego oraz sercowego . proponuje udać się do lekarza rodzinnego.

Witam,
w razie gdyby lekarz nie znalazł przyczyny somatycznej zachęcam do udania się do psychoterapeuty. Opisywane dolegliwości mogą być również związane z bieżącymi wydarzeniami i pojawiają się jako reakcja na stres.