Silny ból zamostkowy i wyniki badań przeprowadzonych na SOR

Dobry wieczór. Przedwczoraj pojechałem na SOR z dosyć mocnym bólem zamostkowym. Zrobiono mi EKG, któr wyszło bez zmian, troponinę I z wynikiem 0,01 ng/ml, CK-MB aktywność z wynikiem 12 U/l. Czy te wyniki są normalne? Odesłano mnie do domu, z informacją że nie żadnego zawału. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Wyniki są prawidłowe, natomiast w celu określenia progresji stanu należałoby je powtórzyć po kilku godzinach. Ból w obrębie klatki piersiowej nie zawsze jest spowodowany chorobą serca i najprawdopodobniej u Pana właśnie miało to miejsce. W przypadku pojawienia się ponownie takich dolegliwości należy ponownie skierować się do SOR lub najlepiej wezwać pogotowie ratunkowe.