Silny ból zęba po podwójnej dewitalizacji

Witam. Jestem w trakcie leczenia kanałowego. Dentystka zatruła mi zęba. Po 2 tyg na wizycie powiedziała, że musi mi zatruć jeszcze raz. Było to w piątek. W niedziele za zaczął mnie okropnie boleć. Teraz jest pon wieczór i dalej boli tak mocno, że tabletki przeciwbólowe nic nie pomagają. Ból trochę jakby strasznie swędziało w środku. Wizytę mam dopiero za 2 tyg. Chcę się dowiedzieć czy jest to normalne, czy długo może to potrwać i jak poradzić sobie z tym bólem?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to normalne, należy zgłosić się do stomatologa.

Witam. Obecnie zębów nie trzeba zatruwać by je leczyć kanałowo. Proszę udać się jutro do dentysty, żeby usunąć truciznę. A najlepiej powierzyć zęba specjaliście czyli endodoncie.

To bardzo stara i zawodna metoda , często występują powikłania bólowe , czasem też "trucizna" wycieka przez nieszczelny opatrunek i może spowodować martwicę błony śluzowej a nawet kości.
Zalecam jak najszybsze usunięcie opatrunku i wizytę w gabinecie