Silny ból żyły w okolicach pachwiny nogi

Witam, od miesiaca odczuwam silny bol zyly w okolicy pachwiny prawej nogi. Bol nasila sie przy wstawaniu, trzeba poruszac noga, zeby zaczac chodzic. W styczniu zeszlego roku mialam robiona koronografie, podczas ktorej lekarz wkul sie do tej wlasnie zyly a potem do aorty. Od tego czasu pojawil sie lekki bol w zyle, ktory ostatnio bardzo sie nasilil. Jak postepowac?Prosze o pomoc i rade. Maria

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Koronarografia inaczej cewnikowanie serca jest jak by nie patrzeć inwazyjnym badaniem tętnic wieńcowych odbywającym się przez tętnicę udową. W trakcie badania bardzo rzadko pojawiają się jakiekolwiek komplikację jednak nigdy nie można uch wykluczyć. Możliwe iż w miejscu wkłucia wytworzył się mały tętniak lub krwiak. Sugerowałbym wizytę u chirurga naczyniowego.