Silny stres i ból głowy a derealizacje

Witam Czy silny stes i bol glowy mogl nasilic u mnie derealizacje ? Od okolo 2 lat sie zmagam z derealizacja ale teraz nasilila sie.

Główną przyczyną derealizacji jest lęk, często temu towarzyszy również zmęczenie. Stres może wywoływać uczucie niepokoju i w ten sposób prowadzić do zaburzonego odbioru rzeczywistości. Jeżeli objawy się nasilają, a Pani bardzo źle się z tym czuje proszę skonsultować się z lekarzem lub terapeutą aby określić przyczyny derealizacji. Czasami omówienie swoich problemów uwalnia od negatywnych myśli i łagodzi objawy, które Pani wymieniła.

Dzień dobry,

Tak, jak najbardziej sytuacje stresowe mogą przyczyniać się do nasilenia objawów. Pozostaje Pani udać się do swojego lekarza prowadzącego.

Czy leczy się Pani psychiatrycznie? Radziłbym zasięgnąć opinii. Często to lęk prowadzi do derealizacji, która może być obroną przed nim. Jeżeli jest ona wywołana stresem powinna być przejściowa lecz gdy wywołało ją jakieś traumatyczne wydarzenie warto by je przepracować z terapeutą (możliwe, że powstała w wyniku zażycia jakiegoś narkotyku który spowodował silną reakcję lękową).
Pozdrawiam.

Dzień debry, derealizacje wynika z lęku, pojawia się często w nerwicach. zachęcam do przeprowadzenia diagnozy psychologicznej oraz psychiatrycznej. Psycholog lub lekarz psychiatra zalecą dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.