Silny stres u 7-latki

Witam,potrzebuję pomocy dla mojej 7 letniej córki.Problem polega na bardzo częstym martwieniu się o różne rzeczy i strachu w sytuacji : imprezy (urodziny córki,koleżanki ,bal przebierańców ) córka przed takimi okazjami bardzo się denerwuje boli ją brzuch mówi ,że ma gulę w gardle,nie chce jeść i ma rozwolnienie.Po urodzinach koleżanki źle się czuła,słaba jakby miała zemdleć.Nie wiem ,co robić ,żeby jej nie zaszkodzić.Bardzo proszę o pomoc ,Dorota S.

Rozumiem, ze pomocy potrzebuje Pani, żeby postarać się zrozumieć co dzieje się z Pani córką, więc wydaje mi się, ze dobrym kierunkiem jest poszukać pomocy psychologa, psychoterapeuty. Dobrze byłoby się przyjrzeć temu co było wcześniej, czy coś się wydarzyło w Państwa rodzinie - rodzeństwo, jakieś inne zmiany. To ważne, że chce i zastanawia się Pani, szuka sposobu, żeby zrozumieć i pomóc. Pozdrawiam