Sine połowy paznokci na paluchach obu nóg

Witam mam pytanie ? Tydzień temu zauważyłam sine połowy paznokci na paluchach obu nóg. Za sinienia zajmują 1/3 paznokcia w pionie i są na prawej nodze po prawej stronie paznokcia a na lewej nodze po lewej stronie paznokcia.Nic mi nie spadło na palce i nie miałam żadnego urazu .Proszę o poradę czy zasinienie samo zejdzie czy ma iść do lekarza jezeli tak to jakiego ?Pozdrawiam Wanda

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zasinienie w obrębie końcowych odcinków palców może wskazywać na niedokrwienie w tym rejonie. Proponuję skonsultować się z lekarzem internistą, który zdiagnozuje problem i wyda odpowiednie zalecenia lub skieruje do odpowiedniego specjalisty.