Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Siny paznokieć u nogi a brak urazu

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, a może raczej udzielenie informacji co powinnam zrobić. Chodzi o to, że jeden z paznokci u nogi jest siny i taki dziwny a nie uderzyłam się ani nie boli;/ Czy to może być coś poważnego? Czy powinnam zgłosić się z tym objawem do lekarza? Czy jest możliwe, że nie poczułam uderzenia? Raczej musiałabym się bardzo mocno uderzyć, aby palec tak zsiniał. A może to jakaś choroba - grzybica? Czy paznokieć, który zsiniał zejdzie? Czy na jego miejscu wyrośnie nowy? A może to choroba i paznokieć nie odrośnie? Trochę się zaczynam denerwować i nie wiem co robić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Refundacja leków na łuszczycę

Łuszczyca to schorzenie skóry. Wymaga ona specjalistycznego leczenia. Jakie leki przyjmować przy łuszczycy? Czy są one refundowane? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o kosztach leczenia łuszczycy.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Najbardziej prawdopodobną przyczyną opisanego przez Panią objawu jest uraz. Proszę jednak pamiętać, że nie musi być to klasyczne uderzenie - wystarczą ciasne buty. Jeśli ta przyczyna nie jest możliwa proszę skonsultować się z lekarzem - powinien ocenić stopę/paznokieć i wykluczyć np. grzybicę.

0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeżeli nie doszło do urazu jedyne co przychodzi mi na myśl to choroba Bürgera czyli zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń a w jego rezultacie wylew pod płytka paznokcia. Proszę jednak nie sugerować się tylko i wyłącznie tym rozpoznaniem Warto skonsultować się z chirurgiem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
proponuję badanie na grzyby. Gatunki pleśniowe mogą dawać taki objaw. To samo dotyczy zakażeń bakteria: Pseudomonas.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy