Siny paznokieć u nogi a brak urazu

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, a może raczej udzielenie informacji co powinnam zrobić. Chodzi o to, że jeden z paznokci u nogi jest siny i taki dziwny a nie uderzyłam się ani nie boli;/ Czy to może być coś poważnego? Czy powinnam zgłosić się z tym objawem do lekarza? Czy jest możliwe, że nie poczułam uderzenia? Raczej musiałabym się bardzo mocno uderzyć, aby palec tak zsiniał. A może to jakaś choroba - grzybica? Czy paznokieć, który zsiniał zejdzie? Czy na jego miejscu wyrośnie nowy? A może to choroba i paznokieć nie odrośnie? Trochę się zaczynam denerwować i nie wiem co robić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Najbardziej prawdopodobną przyczyną opisanego przez Panią objawu jest uraz. Proszę jednak pamiętać, że nie musi być to klasyczne uderzenie - wystarczą ciasne buty. Jeśli ta przyczyna nie jest możliwa proszę skonsultować się z lekarzem - powinien ocenić stopę/paznokieć i wykluczyć np. grzybicę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli nie doszło do urazu jedyne co przychodzi mi na myśl to choroba Bürgera czyli zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń a w jego rezultacie wylew pod płytka paznokcia. Proszę jednak nie sugerować się tylko i wyłącznie tym rozpoznaniem Warto skonsultować się z chirurgiem.