Siwe włosy u 5-latka

Witam Państwa, znalazłam u swojego 5-letniego syna parę siwych włosów, ponieważ chruję na nadczynność tarczycy zrobiłam mu badania TSH , MORFOLOGIĘ I OB, w moorfologii wszytsko wyszło dobrze za wyjątkiem MCHC które jest minimalnie zawyżone 35,1 -norma od 32 do 35 ,chciałabym wiedzie o czym to świadczy i jakie dalsze badania powinnam zrobić.

Jan ZajÄc

Witam. Izolowane podwyższenie wartości MCHC jakie Pani opisuje, bez innych odchyleń, nie jest nieprawidłowym objawem. Pojedyncze siwe włosy także nie są powodem do zmartwienia (objawem choroby byłoby siwienie dużej ilości włosów na całej powierzchni głowy).