Skąd biorą się bóle kręgosłupa?
Witam. Od jakiegoś czasu towarzyszy mi ogromny ból kręgosłupa ze zdjęć rtg wynika że mam zniesienie lordozy ledzwiowej oraz skolioze. Ból staje się nie do zniesienia w dodatku czasem promieniuje do klatki piersiowej mostka i lewego ramienia przy czym towarzyszą duszności nie mogę złapać powietrza bo ból bardzo się nasila dopiero gdy położę się na prawym boku po jakimś czasie ból znika. Skąd biorą się te bóle?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon