Skąd jasnobrązowy śluz na 5 dni przed okresem?

Mam pytanie. Okres ma zawsze co 34 - 35 dni. Ostatni okres mialam 1 czerwca. Dzisiaj pojawił mi się śluz, jasnobrazowy, czasami jasnoróżowy. Zawsze tydzien przed spodziewaną miesiączką bolą mnie piersi - teraz nie bolą mnie w ogóle. Nie mam żadnych objawów, żebym miała dostać okres, a powinien pojawić się juz za 4 - 5 dni. Dodam, że współżyłam z narzeczonym w 9, 14 i 26 dniu cyklu bez zabezpieczenia. Co mogą oznaczać te plamienia i brak bolesności piersi?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Mogła Pani zajść w ciążę. Radzę wykonać test w terminie spodziewanej miesiączki (koniecznie z moczu porannego), jeśli ta się nie pojawi. Proszę jednak pamiętać, że wynik negatywny w tak wczesnym okresie może być fałszywy - test należy wtedy ponowić po kilku dniach, jeśli krwawienie nadal nie będzie się pojawiać.

Możliwe jednak, że ma Pani tylko "chwilowe" zaburzenie cyklu, które może wystąpić od czasu do czasu u każdej zdrowej kobiety. Jeżeli zaś wykluczy Pani ciążę, a plamienia i nieregularności ponawiać się będą w kolejnych miesiącach, konieczna będzie wizyta u ginekologa, badanie i diagnostyka hormonalna.

Pozdrawiam serdecznie!