Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skąd krwawienie po stosunku?

Witam! Mam pytanie odnośnie brązowego plamienia, które pojawiło mi się wraz ze śluzem płodnym, następnego dnia po stosunku. Dokładnie stosunek mieliśmy 8 dnia po okresie, po południu, a następnego dnia pojawił mi się brązowy śluz wraz ze śluzem, który określam jako płodny - bo od tego dnia cyklicznie mam obfitszy śluz, ciągnący się jak kurze białko. Cykle miesiączkowe mam ostatnio od 26-29 dni.

Obserwuję od pewnego czasu plamienia w okresie płodnym, zazwyczaj są to plamienia o zabarwieniu brązowym (ewentualnie z drobinkami jasnej krwi). Teraz to plamienie mnie zaniepokoiło, ponieważ było dość obfite (ale może dlatego, że ten śluz było dość obfity) i to następnego dnia po stosunku i już 9 dnia cyklu. Czy to nie za szybko? Rozmawiałam na ten temat z lekarzem i powiedział mi, że to oznacza iż mam owulację. Tylko nie zgadza mi się z moimi wyliczeniami. Bo średnio wychodzi mi, że mam owulację 13-14 dnia, a to plamienie występuje zazwyczaj wcześniej od 10-12 dnia. Czy te plamienia mogą występować wcześniej, a owulacja później następuje i jest to wynik spadku/wzrostu jakiegoś hormonu. A może z moimi hormonami jest coś nie tak?

KOBIETA ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Przyczyna pojawiania się u niektórych kobiet krwawienia owulacyjnego nie jest do końca jasna. Postuluje się, że może nią być pęknięcie pęcherzyka jajnikowego podczas owulacji i/lub spadek stężenia estrogenu w połowie cyklu. Jeśli wziąć pod uwagę tę drugą możliwość, to nie dziwi fakt, że w Pani przypadku plamienie pojawia się jeszcze przed jajeczkowaniem.

Przyczyną krwawienia w 9 dniu cyklu mogła natomiast być np. nadżerka szyjki macicy. Objawem typowym dla tej zmiany są bowiem krwawienia/plamienia kontaktowe, czyli występujące po stosunku. Niewykluczone jednak, że po prostu owulacja wystąpiła w tym cyklu nieco wcześniej.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy