Skąd pochodzą moje problemy z penisem?

Od jakiegoś czasu, jak wyjeżdżam w ciepłe kraje, mam miejscami zaczerwienie na penisie i straszne swędzenia. Myślę, że zaraziłem się od jednej z partnerek, u której po stosunku nastąpił nieprzyjemny zapach, coś podobnego do zapachu śledzi. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Czekam na podpowiedź. Dziękuję, Piter
ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Rybi zapach wydzieliny pochwowej jest bardzo charakterystyczny dla bakteryjnego zapalenia pochwy (BV).
Infekcja ta jednak nie jest chorobą przenoszoną drogą płciową. Mężczyzna, u którego podczas stosunku dojdzie do kolonizacji cewki moczowej przez bakterie partnerki, nie jest w stanie zarazić innej kobiety. Przy kolejnym stosunku bakterie te zostaną zniszczone przez prawidłowe mechanizmy obronne oraz pałeczki kwasu mlekowego w pochwie zdrowej kobiety. U mężczyzn schorzenie to nie wywołuje dolegliwości.
Na podstawie opisanych przez Pana objawów trudno jednoznacznie stwierdzić, co mogłoby być przyczyną. Proponuję udać się do specjalisty zajmującego się chorobami wenerycznymi, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Im większa ilość partnerek, tym większe ryzyko zakażenia. Nieleczona patologia może nieść na przyszłość wiele konsekwencji zdrowotnych.
Pozdrawiam serdecznie!