Skąd tak wysokie tętno i niska waga?

Odkąd pamiętam mam wysokie tętno. Dziś sprawdziłem znowu, 114/65 i tętno 101. Przed kilkoma dniami tętno wynosiło 105 Wyniki krwi są prawidłowe, mam za mało cholesterolu LDL (33 jednostki). Cukier prawidłowy. Mam 20 lat a moja waga wynosi 52kg przy wzroście 178cm. Nie uprawiam sportu, ogólnie mam mało ruchu, pracuję przy komputerze. Więc moje pytanie, skąd tak wysokie tętno i niska waga, kiedy dziennie spożywam +- 2500kcal i ogrom tłuszczu.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie

Opisywane przez Pana dolegliwość, mogą wskazywać na nadczynność tarczycy. Stąd wysokie tętno i problemy z przyrostem masy ciała. Zalecam oznaczenie poziomu TSH we krwi i skonsultowanie się z endokrynologiem. W przypadku stwierdzenia nadczynności tarczycy, zaleca się odpowiednią dietę opracowaną przez dietetyka.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351